Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lidé si stěžují, aneb kdo si nestěžuje nic nemá

Letovice schválily rozpočet. Nejdražší bude úprava skládky

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Deník/Šimánek Vít

dnes 10:40

Letovice – Letovičtí zastupitelé minulý týden schválili rozpočet města pro letošní rok. Nejvíce peněz z něj poputuje na rekultivaci skládky na Červeném vrchu. Pak na opravu silnic a stavbu chodníků. Vedení města chce vylepšit také dětská hřiště a přispět nejrůznějším spolkům.

 
 
 

Letovický rozpočet počítá s tím, že letos vydá téměř sto milionů korun. „Nejvíc peněz dáme do rekultivace skládky na Červeném vrchu. Práce zahájíme ještě letos a pokud vše půjde dobře, tentýž rok je ukončíme,“ uvedl starosta Vladimír Stejskal. Tato akce bude městskou pokladnu stát zhruba milion korun. Drtivou většinu totiž zaplatí získané dotace.

Další výraznou položku tvoří opravy ulic. „V nejhorším stavu jsou ulice Rekreační a Jaroslava Haška. Lidé si na jejich špatný stav stěžují. Proto tam chceme srovnat terén a položit nový asfaltový povrch,“ přiblížil Stejskal s tím, že v Rekreační ulici postaví také chodníky a v ulici Jaroslava Haška rozšíří parkoviště.

Další peníze vylepší dětská hřiště, zejména ta hojně navštěvovaná, která leží v Boční ulici či u starých bytových domů. Přibudou tam houpačky a odpadkové koše. Statisíce korun město rozdělí mezi spolky a neziskové organizace.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 249743
Měsíc: 4727
Den: 28