Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejen za sebe

Zdravím Vás pane starosto,

nezlobte se na mě, ale vaše odpověď mi připadá jako výsměch celému Třebětínu. Buď  to pořád ještě nechápete, anebo to chápat nechcete. Když budu mluvit jen za  sebe, tak mě nejvíc trápí dvě věci.

Za prvé jste mi pořád neodpověděl,  jak to vypadá s auditem a dopravním značením, které jste vy osobně slíbil. Nevěřím tomu, že bude Ledeko vrchem  jezdit. Proč si myslíte, že mají tu stavbu umístěnou hned na začátku areálu. Podle  mě nikdy opravdu nepočítaly ze severní cestou. No a pro ně je přece nejlepší si  co nejméně zatěžovat areál. To stejné dělají v případě, když těžkou technikou, ať  už svojí nebo najatou, naváží či vyváží materiál. V takovém případě totiž zavřou  první bránu do areálu a jezdí bokem po veřejné cestičce, kterou už úplně  zdemolovali. Ve finále i vás jsem tu párkrát viděl na kole, tak by jste to měl  vědět.

Za druhé mě ale velice mrzí přístup radních a hlavně váš. Znovu opakuji, že jsme  si vás do funkce zvolili my občané a měl by jste v prvé řadě hájit naše zájmy. Jak je možné, že ve Vanovicích, Knínicích, Lysicích, Skalici a bůh ví kde  jinde proti stejnému záměru tamních družstev občané vystoupili a okamžitě měli  plnou podporu svých radních, kteří se vyjádřili, že pokud budou občané proti, stavět se nebude. Ve Vanovicích to radní zamítli okamžitě, protože vzali v  potaz hygienické doporučení tj. nejmenší doporučená vzdálenost od obydlí z  důvodu nadměrného hluku.Ta vzdálenost družstva od obce je tam stejná jako v  našem případě.

 Také mě trochu mrzí vaše narážka, že si mám problém ze silnicí na mém pozemku  vyřešit s majitelem komunikace. Vy sám víte nejlépe, jak státní správa zamete z  obyčejným občanem. Pro někoho zřejmě demokracie znamená, že si mohou demokraticky  jezdit kde chtějí a ničit co se jim zlíbí. 

 Na vaši otázku kolik bioplynek jsem viděl vám odpovím, že v provozu jsem blíž než  kilometr naštěstí nestál. Jako firma jsme pod bioplynku v Jevíčku chystali  podloží a co jsem pochytil, tak místní z toho moc nadšení nebyli. Tam mají alespoň  to štěstí, že místním družstevníkům není Jevíčko lhostejné a jezdí mimo obec. Víte, ale já osobně mám vždy ty nejhorší scénáře. Mnozí to odsuzují, ale já se  prostě jen těm nejhorším variantám rád vyhnu předem. Proto mě tak moc děsí místní  bioplynka. Protože dnes to bude jedna, za týden druhá no a za půl roku třeba  spalovna kom. odpadu. Pro zemědělce je dnes také velmi drahá záležitost tzv. kafilérka a proto se dá předpokládat, že i tento odpad skončí v plánované bioplynce. S tím už pak ale nikdo nic nenadělá. Ledeko už nás několikrát přesvědčilo, že nejsou jen zemědělci, ale hlavně podnikatelé, kteří jdou za vším co  sype. Když na VKK prali štěrky z koridoru, tak také Třebětín nešetřili a jezdila  tudy tatra za tatrou.  Mě osobně by bioplynky a jiné výplody tzv. pokroku nevadily. Je určitě lepší přeměnit odpad na elektřinu, než tím zavést každou díru, která se najde. Také to, že už kvůli elektřině nemusí umírat horníci v dolech je velký pokrok. Ovšem v tomto státě je vše vymyšleno tak, aby každý pokrok vynášel takovýmto podnikavcům a  obyčejní občané to zaplatí. Tento rychlý rozjezd bioplynek je stejný podvod jako  nedávno fotovoltaické elektrárny. Navíc díky bioplynkám se z nás stane jedno  velké smetiště a díky tomu, že se naše pole zaplní jen kukuřicí, tak budeme  nakonec ostatní produkty dovážet = další zdražování. Možná si řeknete, že tímto by  se měli zabývat spíš naši zákonodárci. Jak se ale ukazuje pořád dokola naši  politici mají na starost spíš havárie pana Janouška. Proto to zůstává na nás. Lidi  si většinou jen stěžují, ale kdyby se semkli a prostě jen neprodali své pozemky  za pro ně výhodné ceny, nebyla by dnes žádná fotovoltaika.Teď je to ve vašich rukou, jestli budeme mít opět dražší elektřinu a jestli z nás bude smetiště.

 Na závěr bych se vás chtěl zeptat, jestli mohu vaši odpověď nebo odpovědi  zveřejnit na stránce Třebětínský permoník.
 
 Díky,že jste si udělal čas na odpověď 
 
 
 
 Michal Vlach občan Třebětína

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 164736
Měsíc: 6391
Den: 169