Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlasy na referendum aneb Větřkováci blbější než jsme si mysleli

 

Referendum dalo zelenou stavbě bioplynové stanice na Opavsku
Ano výstavbě bioplynové stanici, řekli v sobotu v obecním referendu obyvatelé Větřkovic na Opavsku. Z 624 voličů ve vsi se referenda zúčastnilo 309 lidí, což je 49,5 procenta. Z toho 227 obyvatel, 73 procent dotázaných, odpovědělo kladně na otázku "Souhlasíte s výstavbou bioplynové stanice v areálu zemědělského družstva?".
Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (17)
Milan Komers, Teplice
Sobota, 30.června 2012, 20:50:12
Ta polovina, která nešla volit, bude mít teď nejvíce keců proti. Ale tak je to i u voleb do zastupitelstev i parlamentu.
Názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy (9)
Vladislav Vaníšek, Lipník nad Bečvou
Sobota, 30.června 2012, 19:11:59
Kejda a smrad, ale pořád lepší než jádro.
Petr Očenášek, Klokočov
Neděle, 1.července 2012, 15:00:30
Jan Tyll- nějak Vám nedochází dřívější množství hnoje a kejdy s nynějším množstvím. To je nebe a dudy. A nepleťte si ochránce svého humna se zelenými. O problematice bioplynky v Klokočově mohu přednášet! Mám plnou almaru vyjádření od různých úřadů a úředníků, včetně pana Motejla. Dva roky jsme bojovali proti smradlavé bioplynce a jenom částečně úspěšně. Musela zastavit svůj provoz a předělat proces vyhnívání včetně změny naváženého odpadního sortimentu. Na rozdíl od Vás znám problematiku nikoliv od vidění, ale doslova jsem ji prožil na vlastní kůži.Podnik má jenom určitý počet ha,který nelze nafukovat.Současné množství už vysoce překračuje schopnost zem. pozemků toto absorbovat. To samé bude v budoucnosti také ve Věřkovicích. Váš názor jenom dle vidění má nulovou vypovídaj
Petr Očenášek, Klokočov
Neděle, 1.července 2012, 13:50:39
V Klokočově u Vítkova stojí také bioplynka. Kde myslíte že se vyváží smradlavý a překyselený digestát teď v létě? Na louky! Jinam ho vyvážet nelze. Půda je totálně překyselená, ale to dotační zlatokopy nezajímá. Digestát je následně splachován dešti do potoků a říček. To ovšem zelené nezajímá, raději chrání na Šumavě kůrovce. Divím se občanům Větřkovic, že pro něco podobného zvedli ruce. Celé okolí Větřkovic bude zasíráno digestátem dnes a denně po celá desetiletí. Klokočovští by mohli vyprávět. Vítkovská radnice dokonce povolila stavbu bioplynky bez schválení EIA. To potvrdil i bývalý tiskový mluvčí MŽP Jakub Kašpar. Dokonce stojí třista metrů od LDN, což je světový unikát. A 150m. od bytové zástavby. Vítkovští hrobaři Klokočova se předvedli v plné anorální kráse!!!
.
Rudolf Šnéberger, Jevíčko
Neděle, 1.července 2012, 12:26:36
Zřejmě ani netuší pro co hlasovali...
Radek Šindelář, Kostelec nad Labem
Neděle, 1.července 2012, 12:16:56
V referendu řekli ano. Dobře, ale referendum, kde není více jak 50 procent hlasů obyvatel nemůže být platné!!! ač má takovýhle výsledek. Jinak nic proti.
Alois Meca, Slavkov
Neděle, 1.července 2012, 11:01:24
Zemědělci by měli dostávat především doatce od státu na výrobu potravin, k tomu má především sloužit zemědělska půda a ne na výrobu energie. K tomu máme průmysl.
Miloslav Budín, Jičín
Neděle, 1.července 2012, 10:11:38
Bukovský-technologie se rozvíjí,ale smrad a mouchy zůstavají stejné.Smrdí celá příjezdová cesta.Doufám,že jim slíbili zadarmo plynové masky.Nakonec jim ani nepomůže naše upadající zdravotnictví.
Jaromír Šolaster, Větřkovice
Neděle, 1.července 2012, 08:00:57
[Petr Bartl, Brno] sem vložte text, který chcete citovat To jim gratuluji. Jedna z mála obci kde mají rozumní lidé vetsinu.] Ani ne tak rozumní ale zblblí kampani JZD a manipulovatelní bez vlastního názoru.Vážně si myslíte,že je rozumný ten kdo souhlasí,se státní dotací na výstavbu bioplynky v řádech desítek milionu korun? A to v době kdy stát nemá prostředky na zdravotní péči,vzdělávání,infrastrukturu,důchody,atd.V době kdy máme nadbytek elektřiny a je prodávána do okolních zemí pod výrobními náklady,zatímco našim občanům se díky lobistickému nastavení výkupních cen z těchto „ekozdrojů“ se její cena bude dramaticky zvyšovat.Je rozumné podporovat bioplynky jejichž účinnost dosahuje 38%? To znamená,že s přibližně ze 400ha půdy potřebné k provozu je využito jen 152 ha a 248ha připadne na ztráty.Je rozumné podporovat takovéto plýtvání přírodními zdroji v době kdy roste cena potravin? Je rozumné díky bioplynkám dále ochuzovat půdu,zapravováním mrtvého digestátu místo organické hmoty?To platí dvojnásob ve Větřkovicích které jsou díky rozsáhlé erozní činnosti z pozemku JZD zařazeny mezi zranitelné oblasti.Nezdá se mi ani rozumný ten kdo je pro zhoršení životních podmínek v obci,vlivem nárustu hluku,zápachu a nákladní dopravy v řádech tisícu jednotek ročně.Bioplynky na způsob té Větřkovské,to je taková Rathovina se stáním požehnáním,kdy si jednotlivci mastí kapsy na úkor nás všech, a nejen nás.
Jaroslav Gertner, Oskořínek
Neděle, 1.července 2012, 07:11:39
Tak si to tedy užijte. Viděl jsem to v Kněžicích. Smradu jak Cařihradu, nemůžete si otevřít ani okno když vane "příznivý" vítr a cena za teplo je pouze o 40hal. levnější než elektřina, takže kdo může topí stejně dřevem nebo uhlím.
Tom Bukovsky, Polná
Sobota, 30.června 2012, 23:52:39
Kejda a smrad, ale pořád lepší než jádro. nesouhlasím s vedoucím konzumáckým příspěvkem. Nechci být ani nevzdělaný barbar a zůstat u "páry" technologie se rozvíjí a jsou bezpečnější než dříve. A rozhodně i jádro.To jde o život.

 
Karel Placek, Píšť
Sobota, 30.června 2012, 23:02:05
To jste si pěkně naběhli,lituji vás Větřkovičáci.
Miloslav Budín, Jičín
Sobota, 30.června 2012, 22:00:55
Až zjistí jakou kravinu udělali budou litovat,ale o tom se nedozvíme,aby se ostatní poučili.
Mirek Bezděk, Brno
Sobota, 30.června 2012, 21:18:08
Tam, v tom smradu bych tedy bydlet nechtěl, ale domorodci jsou už na to asi zvyklí, tam bych chalupu nechtěl. Smrad, štěkání psů v noci, a pod...

 
Josef Čerevka, Opava
Sobota, 30.června 2012, 20:36:57
No asi ve Větkovicích nevětrají. Stačí si projít net . Tolik smradu co je v bioplynu se nenajde v žádných článcích.
Petr Bartl, Brno
Sobota, 30.června 2012, 20:01:52
To jim gratuluji. Jedna z mála obci kde mají rozumní lidé vetsinu. Častěji jsou zblblí od ekoteroristů a podobné rozumné nápady zarazí.
Zdeněk Švancara, Lánov
Sobota, 30.června 2012, 19:49:19
Vladislav Vaníšek, Lipník nad Bečvou Sobota, 30.června 2012, 19:11:59 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | 1 Kejda a smrad, ale pořád lepší než jádro. ----- Radši jádro než ten smrad bez užitku. Firma postaví za dotace,další dotace za sklizené pozemky.a minimum proudu a tepla..Dobré jen pro bezpracné podnikání nic více.
 
 
více viz níže

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 242683
Měsíc: 2407
Den: 75